Konkrečiai apibūdinti šį stilių būtų sudėtinga, kadangi jame susipynusios skirtingos įtakos. Šis stilius eklektiškas, jame galime aptikti ir rytų ir graikų kultūros bruožų. Formos aptakios su aštriais kampais. Naudojamos itin prabangios medžiagos kaip egzotišku gyvūnų odos, perlamutras, dramblio kaulas, agatas. Tuo pačiu derinamos su kontrastingom medžiagom kaip stiklas, aliuminis ar metalas.Tokie originalūs paviršiai suteikia prabangų interjero įvaizdį. Tokiame interjere visuomet rasime vazų ar skulptūrų. Tapybos darbuose dominuoja atletiški vyrai arba klastingos, aistringos ir gražios moterys. Šiam stiliui besiformuojant tokius interjerus ir daiktus galėjo sau leisti tik turtingi ir gerą skonį turintys žmonės.
Pagrindine eklektikos taisyklė - nedaugiau trijų stilių, o dar geriau išsirinkti labiausiai patinkantį ir jį papildyti kitais dviem. Kurie ir taps jusu namu akcentu. Kadangi interjere turi susidaryti bendras vaizdas, skirtingus stilius reiktu derint spalvom, medžiagu tekstūrom, gobelenais ar bendra pasirinkta tema. Šiam stiliui būdinga didelė gausa daiktų ir aksesuarų, tad šį stilių itin pamėgę kolekcionieriai. Tačiau jokiu būdu tai neturi tapti atskyrų daiktų kokteilis. Šis stilius kuriamas ilgesnį laikotarpį. Išbaigtos kompozicijos nepavyks pamatyti po vienos ar kelių išvykų į užsienį. O laikui bėgant senus atsibodusius daiktus keičia nauji, vertingesni, labiau patinkantys. Eklektinio stiliaus daiktu rotacija palieka zmogui erdves drąsiems ir įdomiems eksperimentams.
Klasikiniam interjerui susiformuoti padėjo graikų, bei romėnų kultūros. Klasika sunku įsivaizduoti be šių kultūrų kolonų, vazų ar biūstų. Stilius pasižymi tvarka ir harmonija. Pagrindinis interjero akcentas privalo būti didžiulis ir masyvus. Tai gali būti židinys, stalas ar ispūdingi laiptai. Interjeras aplink atsparos tašką lipdomas visiškai simetriškai, tarsi veidrodinis atspindys. Vadinasi visų baldų, bei aksesuarų skaičius privalo būti porinis. Klasiką griežtai draudžiama derinti su moderniais elementais ir šiuolaikiniais gaminiais, tačiau ji vistiek išlieka kaip vienas iš populiariausių stilių pasaulyje.
Tikras modernus interjeras atrodo itin sterilus, tad jame gyventi sugebės ne kiekvienas. Tokie „švarūs“ interjerai labiau tinka žurnalų viršeliams, o ne praktiškam gyvenimui. Tad klientas dažniausiai nežinos, jog nori ne visiškai įgryninto moderno. Modernui būdinga saikingas spalvų naudojimas, aiškios ir tiesios linijos balduose, jie dažniausiai pagaminti iš plieno ar chromo paįvairinti medžiu.Moderniam interjerui pagyvinti pradėtos naudoti ekologiškos medžiagos tokios kaip džiutas ar jo mišinys, nendrės, bambukas. Šis interjero dizaino tipas visada simetriškai sudelioja elementus, kurie visada išlieka estetiški akims.
Moderni klasika – tai supaprastinta klasikinio interjero dizaino versija. Šiame interjere dominuoja aiškios modernios linijos, suteikiančios patalpom daugiau erdvės. Naudojami ženkliai subtilesni klasikinio stiliaus akcentai. Taip suteikdami kambariui daugiau tvarkos. Modernioje klasikoje naudojami dirbtiniai paviršiai kaip įvairaus medžio lukšto imitacijos, klijuojamas lankstus akmuo ar marmuro imitacijos grindų plytelės. Tai smarkiai sumažina interjero išlaidas, o parinkus kokybiškas medžiagas galima sukurti prabangą konkuruojancią su tikra klasika.
Provanco interjero stilius , kaip rodo pats pavadinimas, gimė Provance, pietinėje Prancūzijos dalyje. Pagrindiniai jo elementai – grubiai tinkuotos sienos, baltų lentų grindys, aukštos lubos, atviri baltai dažyti balkiai. Baltas židinys su kaltine metalo širma. Gelėti tapetai švelniu atspalviu kaip samanine, terakota,alyvuogių žalumo ar levandų. Baldai senoviniai, balinti, nudaužytais kampais. Virtuvei būdinga specifinė indauja su puošniais šeimos indais. Aksesuarai provance atlieka taip pat svarbu vaidmenį. Jame gausu žvakidžių, veidrodzių, paveikslų, gyvų bei džiovintų gelių kompozicijų. Pastarąsias sveikata rekomenduoja pakeisti i gyvu gėlių kompozicijas.
Kalbant apie Retro stilių ar dekorą turime omenyje laiką nuo šestojo iki aštuntojo dešimtmečio. Jis sekė iškart po Vintažinio stiliaus, tad jie kartu yra gan glaudžiai susiję. Pasidomėjus 1960 metais naudotais audiniais ir tekstūromis tampa aiškiau nuo ko pradėti kurti interjerą. Jam būdingos spalvos: avokado žalia, garstyčių geltona derinama su juodos, baltos ar raudonos spalvų deriniais. Dekorui naudojamos ir kitos ryškios spalvos, kaip oranžinė ar violetinė. Kuriant šį stilių svarbu nebijoti spalvu. Retro baldai dažnai konkuruoja tarpusavyje, savo formomis, ryškiomis spalvomis, tarsi kiekvienas jų noretų tapti pagrindiniu namų akcentu.
Nuo 1950m. žinomas kaip atskyra dizaino rūšis del savo originalaus, paprasto ir funkcionalaus dizaino. Visi kas nors truputį domisi turbūt pastebėjo, kad jis atkeliavo ir i Lietuva. Tai nėra pigus malonumas, bet kadangi mūsų geografinė padėtis panaši į skandinavų, tai ir reikalingų medžiagų gamybai, nesunkiai galime surast ir Lietuvoje. Skandinaviškam interjerui budinga balta spalva su keliais ryškesniais akcentais. Baldai turi būti itin praktiški, naudojamos tik natūralios medžiagos, jų formos paprastos ir išgrynintos. Plačiai naudojami kabantys šviestuvai, nebijoma žaisti jų dydžiais. Interjeras turi atrodyti paprastas, natūralus, dėl tekstilės įvairovės, tuo pačiu metu minimalistinis ir be galo funkcionalus.